OFICIÁLNÍ ZÁPASOVÝ MAGAZÍN | září 2024

Vítejte na našem webovém magazínu, kde se dozvíte nejnovější informace o našem týmu, výsledcích zápasů, připravovaných akcích a další zajímavosti spojené s fotbalem. Máme pro vás připraven i exkluzivní rozhovor s Václavem Jemelkou.

Vážení viktoriáni,

vítám vás na dnešním ligovém zápase, kterým zakončujeme další podzimní blok před nadcházející reprezentační přestávkou. Od čtvrtečního evropského duelu, který byl fyzicky velmi náročný, bylo zapotřebí řádně zregenerovat, nabrat co nejvíce sil a co nejlépe se na soupeře z Pardubic připravit.

Zápasy jdou opravdu v rychlém sledu, prostoru pro trénink není tolik a musíme využít každou minutu. Pro vaši představu hned v pátek ráno absolvovali hráči pozápasový a regenerační trénink, včera odpoledne pak klasický předzápasový plus samozřejmě nezbytnou videopřípravu, následně jsme se v sobotu večer přesunuli na týmový hotel a teď již ladíme vše k brzkému výkopu ve 13:00.

Jsem přesvědčený, že každý člen našeho týmu nechá dnes na hřišti maximum a půjdeme si za splněním cíle, kterým je vítězství a připsání dalších třech ligových bodů.

Užijte si dnešní fotbalové odpoledne!

VÁCLAV JEMELKA: GÓL FRANKFURTU? ASI ZATÍM NEJCENNĚJŠÍ

GÓLU NESTŘÍLÍ TOLIK, SPÍŠE SE PODÍLÍ NA PERFEKTNÍ DEFENTIVĚ. ALE JEHO TREFA VE FRANKFURTU BYLA EXTRÉMNĚ DŮLEŽITÁ. NEJEN O TOM, ALE I O NAROZENÍ DCERY ČI REPREZENTACI JSME SI DNES POVÍDALI S OBRÁNCEM VÁCLAVEM JEMELKOU.

Václave, nedávno se ti narodila dcera, jak si tento čas užíváš?

„Dcerku si užívám moc, je to paráda.  Moc jsem se na to těšil, obě holčičky jsou úžasné.“

Přenášíš si tu pohodu i na hřiště?

„Určitě. Snažím se tuhle dobrou náladu z domova přenášet i na hřiště, myslím, že je to znát.“

Ve Frankfurtu jsi vstřelil remízový gól. Byl to tvůj zatím nejdůležitější?

„Hlavně to byl můj první gól v evropských pohárech, a ještě na tak krásném stadionu a proti silnému soupeři z Bundesligy. Takže asi bych řekl, že zatím nejcennější byl určitě. Ale Doufám, že přijdou i další takové.“

Jaká to byla euforie vyrovnat v takovém zápase?

„Byla to obrovská euforie! Ale byla by stejná, i kdyby tu branku vstřelil někdo jiný, takhle vyrovnat v posledních minutách takový zapas je vždy velmi emotivní. Vím, že nejsem úplný kanonýr, ale párkrát už jsem ukázal, že branku vstřelit umím. Jako obránce se do tolika šancí v zápasech nedostanu, ale doufám, že týmu několika góly nebo asistencemi ještě pomůžu.“

Víš přesně, kolik máš teď na kontě ligových gólů, sleduješ to?

„Mám jich 8. Přesně.“ (směje se)

Škoda, že to tam aspoň jednou nespadlo ve čtvrtek s Razgradem, že?

„Je to velká škoda, myslím si, že jsme rozhodně měli na to získat tři body a chybělo tomu možná trosku víc trpělivosti a více kvality a rozvahy v poslední třetině hřiště.“

Jak si osobně užíváš zápasy Evropské ligy?

„Já si to užívám moc, je to nádherný hrát v těchto soutěžích a už jsme si vlastně zahráli postupně všechny tři – Ligu mistrů, Evropskou ligu i Konferenční ligu. Užíváme si to všichni, ale je potřeba i sbírat body.“

Na jaký zápas se osobně nejvíc těšíš?

„Určitě se nejvíc těším na Manchester United, ale stejně tak jsem se těšil na Frankfurt a těším se i na španělské kluby.“

Dnes nás čekají Pardubice, co od zápasu očekáváš?

„Poztráceli jsme teď hodně bodů a tenhle zápas pro nás bude nesmírně důležitý a je potřeba ho doma zvládnout. Musíme se od začátku dostat do tlaku a vstřelit branky, aby se nám trosku uvolnili nohy. Rychlý gól by nám určitě pomohl a věřím, že ho dáme.“

NEDĚLE NA VIKTORCE: NEJPRVE BRUNCH, PAK NA FOTBAL!

Viktoriáni, vzhledem k brzkému výkopu dnešního duelu (13:00), jsme pro vás připravili speciální brunch. Přijďte si do fanzóny pochutnat na bagelu s vajíčkem, omeletě či farmářské snídani. Začínáme již o půl 11!

Na fotbal půjdeme v neděli již ve 13:00, tedy ideální čas spojit návštěvu DOOSAN Areny s brunchem. Ve fanzóně pro vás od 10:30 chystáme

speciální nabídku jídel, které vám zařídí pozdní snídani či vydatný oběd.

Na co se můžete v nabídce foodtrucku těšit?

Bagel s vajíčkem, slanina, lučina, rukola

Tortilla s omeletou, sýr, rukola, rajče

Farmářská snídaně - párky, fazolky, slanina, sázené vejce,

rajče, bagetka

Koblížky

Ve stánku kávou si pochutnáte na oblíbené mimose. U výčepu nebude chybět pivo do skla a vybrat si můžete i ze standardní nabídky, například hranolky speciál, burger, atd. Celá nabídka pro vás bude k dispozici před utkáním i o poločasové přestávce.

FANZÓNA

Velká viktoriánská fanzóna pro vás bude nachystána od 10:30.

Na co dalšího se můžete těšit? BETANO souboj ve střelbě na brankáře s měřením rychlosti střely, Subsoccer, MAXI nafukovací šipky GAMBRINUS, přesnost střelby od PEPSI, stánek Hitrádia FM Plus a další aktivity a soutěže o zajímavé ceny.

Zapoj se do poločasové soutěže

S Doosan škoda power

Tři vylosovaní fanoušci si o poločasové přestávce opět zastřílí na branku o ceny.

Jak se do soutěže přihlásit
  1. Klikněte na QR kód nebo jej mobilem načtěte a zaregistrujte se.
  2. Ve formuláři uveďte jméno, příjmení a číslo permanentky, případně umístění vaší vstupenky (např. Sektor R / řada 3 / sedadlo 1)
  3. Ve 40. minutě zápasu moderátoři oznámí jména třech soutěžících
  4. Na začátku poločasové přestávky přijďte za námi mezi lavičky.

Přezdívka: Perníkáři

Největší úspěchy: Postup do Chance ligy (2020)

Historicky nejlepší střelec v lize: Pavel Černý (13)

Klub z východu Čech se aktuálně nachází na třináctém místě ligové tabulky, a to se ziskem sedmi bodů a skóre 8:14. Pardubice posbíraly body za vítězství v Českých Budějovicích, domácí porážku rivala ve východočeském derby a za remízu v Mladé Boleslavi. Vstoupily už také do letošního ročníku MOL Cupu. V zápase v pražskou Aritmou nezaváhaly a svého soupeře porazily 3:0. V dalším kole je čekají Zápy.

V minulém kole přivítaly Pardubice na domácí půdě Teplice. Utkání bylo ovlivněno třemi červenými kartami. Dvě viděli domácí Simon a Solil v prvním poločase a jednu hostující

Bílek v padesáté sedmé minutě. Na jedinou branku zápasu se čekalo až do osmdesáté šesté minuty. Padla z pokutového kopu, který zahrával teplický Čerepkai. Pardubičtí tak prohráli s Teplicemi 0:1.

Viktoria Plzeň se s Pardubicemi střetla naposledy na začátku března tohoto roku. Ve dvacátém třetím kole se vydala Viktoria na východ Čech. Už v šesté minutě viděl červenou kartu domácí

Halinský a domácí tak dohrávali utkání v deseti. Na konci prvního poločasu Plzeňští gólově udeřili, a to když se trefil Lukáš Kalvach. Vstup do druhého poločasu vyšel viktoriánům na výbornou, jelikož v prvních čtyřech minutách přidali další dva gólové zásahy a oba zajistil Pavel Šulc. Domácím se do konce

utkání podařilo dvakrát snížit, nejdříve se v padesáté páté minutě trefil Daněk a v sedmdesáté druhé minutě si vstřelil vlastní gól Lukáš Kalvach. Utkání na pardubickém stadionu skončilo vítězstvím Viktorie 3:2.

PARDUBICE

Současný klub z východu Čech má složitou historii, zahrnuje v sobě několik subjektů, které ve městě v minulosti působili. Poznal to na vlastní kůži i tehdejší

plzeňský Spartak v druholigové sezoně 1958 - 1959

Na podzim hned ve druhém kole zajížděl plzeňský celek pod vedením trenéra Vladimíra Perka, člena renomovaného "Klubu ligových kanonýrů" se 130 góly, právě do Pardubic. Utkal se s Jiskrou Semtín reprezentující jednu z nejstarších a dosud plně funkčních průmyslových čtvrtí v České republice.

Spartak se už šestou sezonu pokoušel o návrat do nejvyšší soutěže, měl za sebou i jednoroční martyrium sezony 1954 (hrálo se systémem jaro - podzim) v podobě působení v krajském přeboru, a fanoušci v Plzni a okolí věřili, že tentokrát to už skutečně vyjde a opět se bude v Plzni chodit na I. ligu.

V domácí premiéře se Spartak utkal s dalším favoritem SONP Kladno a 6 000 diváků bylo tak trochu zklamáno remízou 1:1. Při cestě do Pardubic hráči i fandové věřili, že tentokrát Spartak zabere a zaboduje naplno. Leč domácí Jiskra oplývala bojovností a nadšením. To ještě znásobil vedoucí gól Horyny. Plzeňští ještě do přestávky skóre srovnali Františkem Beránkem, zvaným "Pejsek," a stav 1:1 se až do konce nezměnil.

Podzimní bilancování však příliš nadějí na postup nedávalo. Spartak byl třetí s devítibodovým odstupem za vedoucím Hradcem Králové. Jakous takous naději pohřbilo hned první jarní kolo, ve kterém Spartak prohrál v Kladně 1:2. Hned v dalším kole přijelo do Plzně VCHZ Pardubice, v zimě přejmenovaná Jiskra Semtín.

Spartak měl obrovskou převahu, ale vytěžil z ní jediný gól. O vítězství 1:0 rozhodl Zdeněk Hyťha. V konečném účtování patřilo Plzni 4. místo, postoupil Hradec Králové, a z posledního místa sestupující Pardubice čekala divize.

Ještě kádr hráčů Spartaku v této sezoně. Jan Benedikt, Basák, Hrudička - Josef Strejček, František Hrneček, Stanislav Sventek, Josef Fuja, Jindřich Šerý, František Homola, Jaroslav Trykar, František Beránek, Bohumil Zoubek, Otto Růžička, Karel Sloup, Zdeněk Hyťha, Zdeněk Plecháček, Rejšek, Pašek, Verner Tauš, Gardavský, Evžen Ollari. Trenér Vladimír Perk.

Připravil: PAVEL HOCHMAN

František Beránek "Pejsek" vstřelil v Pardubicích v podzimní části druholigové sezony 1958 - 1959 jediný

gól Spartaku Plzeň.

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA: PARALYMPIJSKÝ VÍTĚZ DAVID KRATOCHVÍL!

Na paralympiádě v Paříži patřil k největším hvězdám a vůbec nejúspěšnějším sportovcem české výpravy. Teprve šestnáctiletý nevidomý plavec DAVID KRATOCHVÍL si domů přivezl všechny tři cenné kovy. A dnes ho přivítáme na fotbale v DOOSAN Areně!

David Kratochvíl zazářil na trati 400 mentrů volným způsobem, kde získal zlatou medaili. Navíc časem 4:26:34 vylepšil evropský rekord.

Na stometrovém úseku přidal stříbro a v polohovém závodě na 200 metrů završil svou kolekci stříbrnou medailí. Stal se tak nejúspěšnějším členem český výpravy v Paříži.

Vzhledem k tomu, že pochází z obce Halže na Tachovsku, má silný vztah k našemu regionu a rád přijal pozvání na nedělní ligový duel Viktorky s Pardubicemi. Viktoriánským fankoušům přinese přímo na hrací plochu ukázat olympijské medaile a my jej odměníme bouřlivým potleskem

a malým dárkem od klubu.

„Slavnostní ceremoniál proběhne deset minut před výkopem

zápasu, tedy ve 12:50. Žádáme tedy všechny fanoušky, aby určitě byli na svých místech s dostatečným předstihem a společně jsme ocenili takto mimořádný sportovní úspěch,“ říká mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„Jeho výkony jsou neskutečné, všichni jsme to sledovali.

A je super, že David přijde v neděli na fotbal. Těšíme se na něj,“ říká za

kabinu kapitán týmu Lukáš Kalvach.

Novinka pro fanoušky

Se vstupenkou na fotbal městskou dopravou zdarma!

DALŠÍ DOMÁCÍ ZÁPAS NOVÉ SEZONY ČEKÁ VIKTORIÁNY JIŽ DNES! OPĚT MŮŽETE VYUŽÍT NOVINKU, KTEROU JSME PRO VÁS NACHYSTALI. SE VSTUPENKOU ČI PERMANENTKOU MŮŽETE VYRAZIT DO DOOSAN ARENY ZDARMA MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU V PLZNI.

Klub FC Viktoria Plzeň ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky a městem Plzeň nachystali pro všechny viktoriány velkou novinku a zajímavý bonus. Se vstupenku či permanentkou můžete využít zdarma městskou hromadnou dopravu. A to 3 hodiny před utkáním a hodinu po něm. Věříme, že tento příjemný bonus využijete a společně se sejdeme v Doosan Areně na dnešním utkání!

NA JAKÉ ZÁPASY AKCE PLATÍ:

Na všechny domácí zápasy FC Viktoria Plzeň v sezoně 2024/2025 v následujících soutěžích:

• Chance liga
  • MOL Cup
  • Utkání evropských pohárů
JAKÉ PROSTŘEDKY LZE VYUŽÍT:

Pravidelné linky MHD v Plzni a okolí – zóna 001 Plzeň a vnější zóny ve vozech PMDP.

KDY PLATÍ VSTUPENKA JAKO JÍZDENKA:
  • 180 minut před oficiálním začátkem zápasu
  • 60 minut po skončení zápasu
PROKÁZAT SE JE NUTNÉ JEDNÍM Z NÁSLEDUJÍCÍCH ZPŮSOBŮ:
  • Vstupenka na dané utkání v tištěné podobě
  • Vstupenka na dané utkání v elektronické podobě (nelze však uznat pouze vyfocenou!)